Často kladené otázky o Kratomu

Co to vlastně ten Kratom je?

Představte si kratom jako tropický strom, který vám může zpříjemnit den. Je to rostlina z jihovýchodní Asie, která má listy plné zajímavých účinků. Podle toho, kolik si jich dáte, může vás buď trochu nakopnout, nebo naopak pěkně uklidnit. Podrobný článek jsme sepsali zde.

A co to se mnou udělá?

Pokud si kratom dáte jen trošku, můžete se cítit více naladěni do akce, jako byste vypili silnou kávu. Pokud naopak zvolíte vyšší dávku, očekávejte, že se budete cítit klidněji. Lidé často mluví o úlevě od bolesti nebo lepší náladěVíce o učincích se dočtete zde. 

Jak se to užívá?

Kratom můžete mít jako čaj, zamíchat do jídla nebo nápoje, nebo si ho vzít ve formě kapslí. Je to opravdu o tom, co vám nejvíc vyhovuje. Více v článku Jak užívat kratom.

Je to vůbec legální?

Držení, distribuce a konzumace není nikterak zakázána ani postihována. Z toho důvodu u nás v ČR je také kratom volně dostupný

Nemůže mi to nějak ublížit?

Jak s čímkoli, i tady je dobré znát míru. Někteří lidé mohou mít vedlejší účinky, jako je nevolnost nebo závratě. Dlouhodobé používání může vést k tolerance a závislosti, takže s kratomem zacházejte s respektem.

Jak mám začít?

Pokud jste nováček, začněte s malou dávkou, abyste viděli, jak vaše tělo reaguje. Koukni se na článek dávkování kratomu.

A samozřejmě, vybírejte kvalitní produkty od ověřených prodejců. Koukni na laboratorní testy.

A jak to chutná?

No, řekněme, že kratom není zrovna pro gurmány. Jeho chuť je dost specifická, někdo ji popisuje jako velmi hořkou a zemitou. Ale když ho zamícháte do jídla nebo nápoje, dá se to zvládnout.

Jak si připravit kratom, aby to stálo za to?

1. Kratomový čaj: To je klasika. Vezměte si množství kratomu, které chcete použít (začněte raději menší dávkou, pokud jste začátečník), a hodíte ho do hrnce s vodou. Nechte to pomalu vařit na mírném ohni tak 20 minut. Potom to přeceďte do hrnku, klidně přidejte med nebo cukr, aby se to lépe pilo. A voilà, máte kratomový čaj!

2. Kratom smíchaný s nápojem: Pokud vám nechutná myšlenka pít ho jako čaj, zkuste kratom smíchat s vaším oblíbeným nápojem. Hodně lidí si ho dává s pomerančovým džusem nebo s nějakým sladkým nápojem, aby se zakryla jeho přirozená hořkost. Stačí prášek zamíchat a je to.

3. Kratomové kapsle: Jestli se vám nechce experimentovat s chutěmi, můžete si kratom vzít ve formě kapslí. S tímto způsobem se vyhnete přímé chuti kratomu a je to super jednoduché na dávkování.

4. Kratomové smoothie: Pro ty, co mají rádi smoothie, je to skvělá volba. Hodně zeleniny a ovoce, trochu vody nebo mléka, přidejte dávku kratomu a rozmixujte. Takto získáte výživný a energizující nápoj.

Tak a kdy to na mě začne působit?

Víte, jak je to s čekáním na to, až vám káva začne zabírat? No, s kratomem je to něco podobného, ale trochu to závisí na tom, jaký máte den. Pokud jste na lačno, může to být rychleji, někdy do 20 minut. Pokud jste právě dobře jedli, může to trvat až hodinu. A jakmile to začne, můžete si užívat ten pocit několik hodin. Je to trochu jako jízda na horské dráze – každý to prožívá trochu jinak.

A kdy mi to přijde domů?

Vše máme skladem. Dnes objednáte, zítra objednávku máte.